Co musisz wiedzieć o diecie sokowej

Co musisz wiedzieć o diecie sokowej

Dieta sokowa to jedna z najlepszych możliwych form oczyszczania organizmu z toksyn. Dla osób, które nie lubią być głodne i unikają głodówek, jest to z pewnością najlepsza możliwa forma na pozbycie się toksyn. Nasza dieta sokowa powstaje przy pomocy metody COLDPRESS, dzięki której wyciskamy z warzyw i owoców to, co najlepsze do ostatniej kropli! Lubimy być najlepsi, dlatego chcemy opowiedzieć Wam o naszych priorytetach dotyczących diety sokowej. Miłej lektury!

Spis treści


Smak - sekret naszych soków

W SPORTFOOD wiemy, że za najlepszym i wyjątkowym smakiem kryją się tylko i wyłącznie świeże produkty pochodzące z ekologicznych upraw – dzięki temu nasza dieta sokowa jest nie tylko przepyszna, ale również bogata we wszelkiego rodzaju związki odżywcze. Dieta skowa od SPORTFOOD to sposób na smaczny i odżywczy detoks, dzięki któremu przez cały dzień możesz delektować się wspaniałym smakiem naszych soków. W SPORTFOOD nad smakiem waszych soków czuwa nie tylko dietetyk, ale też szef kuchni, który stara się komponować je w idealnie wyważony sposób. Każdy smak może być wyjątkowy!

Oczyszczanie z toksyn

W dzisiejszych czasach ilość toksyn w produktach spożywczych jest zatrważająca. Często złej diecie towarzyszy również siedzący tryb życia, a to przekłada się na zaleganie toksycznych związków w naszym organizmie, co może prowadzić do wielu poważnych chorób. Dzięki regularnemu oczyszczaniu za pomocą diety sokowej możesz sobie tylko pomóc! Antyoksydanty, minerały i błonnik zawarte w diecie sokowej od SPORTFOOD postawią Twój organizm na nogi. Za sprawą podania warzyw i owoców w płynnej formie możesz zapewnić sobie największą przyswajalność składników odżywczych, które się w nich znajdują. Jeśli nie wiesz jak zacząć detoks sokowy, to wybierz naszą opcję jednodniową, a potem zdecyduj czy chcesz sięgnąć po więcej dobroci.

Redukcja wagi

Dieta sokowa powoduję utratę wagi: zasada jest prosta – im dłuższa dieta sokowa, tym większa ilość zgubionych kilogramów. Dzięki redukcji złogów i pozbyciu się zbędnej ilości wody w organizmie jesteś w stanie schudnąć nawet 3 kilogramy w trakcie 3-dniowego detoksu. Znajdziesz taki w naszej ofercie! Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów po wakacyjnych wojażach czy świątecznym obżarstwie. Dieta sokowa od SPORTFOOD w przypadku większej nadwagi czy otyłości może sprawdzić się w początkowym etapie zrzucania kilogramów. Po wstępnym etapie oczyszczania detoks sokowy można zastąpić np. naszą dietą odchudzającą.

Metoda coldpress - tłoczenie na zimno

METODA COLD PRESS – czyli tłoczenie soków na zimno. Polega to na rozdrabianiu owoców i warzyw maszyną z zimnym, nienagrzewającym się ostrzem. Następnie warzywa i owoce są miażdżone specjalną prasą hydrauliczną. Dzięki niskiej temperaturze produkcji masz pewność, że soki powstałe metodą COLD PRESS nie tracą swoich wartości odżywczych. Jest to najzdrowsza i najlepsza metoda wyciskania soków z owoców i warzyw. To właśnie dlatego dieta sokowa od SPORTFOOD jest tak zdrowa i przepyszna, zawsze korzystamy z najlepszej możliwej technologii.

Szczęście - recepta na lepsze samopoczucie

Nadmiar toksyn w organizmie może być przyczyną braku energii, spadku motywacji ogólno-życiowych, problemów żołądkowych, problemów ze snem. Toksyny mogą sprawiać, że stajesz się bardziej podatnym na stres! Z najlepszą dietą sokową od SPORTFOOD możesz dać sobie odrobinę dobra i poprawić swój stan fizyczny i psychiczny! Dieta sokowa może być receptą na lepsze samopoczucie, wchodzisz w to? Masz sporo pytań dotyczących diety sokowej? Zastanawiasz się nad efektywnością detoksu sokowego? Nie wiesz jak zacząć albo jak zakończyć dietę sokową? Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane przez naszych klientów. Lubimy, kiedy w sposób świadomy dokonujecie dobrych wyborów dla swojego ciała.

dieta sokowa

Jaką dietę sokową wybrać?

Wybierając dietę sokową, upewnij się, że będzie ona przygotowana tylko ze świeżych warzyw i owoców. Tylko dzięki składnikom najwyższej jakoś Twój organizm oczyści się w sposób prawidłowy. Zwróć również uwagę na metodę produkcji soków – u nas jest to metoda COLD PRESS, o której więcej przeczytasz niżej. Diety sokowe w naszej ofercie różnią się od siebie kalorycznością i produktami, z których je przygotowujemy. Nasz szef kuchni we współpracy z dietetykiem opatentował trzy różne diety sokowe, z których każda dzięki zastosowaniu innych warzyw i owoców ma inne przeznaczenie.

Dieta sokowa ultra odchudzająca i odmładzająca od SPORTFOOD to rozwiązanie dla tych, którzy w kilka dni chcą pozbyć się kilku zbędnych i kilogramów i jednocześnie poprawić stan swojej skóry. Naszą dietę sokową ultra odchudzającą i odmładzającą znajdziesz tutaj.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak szybko zgubić kilka kilogramów, to idealnym wyborem będzie dieta sokowa szybko odchudzająca od SPORTOOFD. Jej optymalny czas trwania to 3-4 dni, a po jej zakończeniu możesz cieszyć się widocznie zgrabniejszą sylwetką. Dieta szybko odchudzającą jest dostępna tutaj.

Jeśli Twoim celem jest poprawa metabolizmu, oczyszczenie organizmu, ale też zgubienie kilku zbędnych kilogramów to świetną propozycją diety sokowej będzie dieta odchudzająca-detoksykująca-regulująca od SPORTFOOD.

Jeśli macie więcej pytań lub potrzebujecie porady – wysyłajcie zapytania na adres e-mail: kontakt@sportfood.pl

Dla kogo jest dieta sokowa?

Toksyny, które potrafią zaburzyć pracę naszego organizmu, znajdują się nie tylko w jedzeniu. Wnikają do naszego organizmu również przez powietrze, którym oddychamy. Kolejnymi czynnikami wpływającymi na ilość toksyn w organizmie jest alkohol i nikotyna. Dieta sokowa jest odpowiednia dla osób, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn, dodać sobie energii, poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dieta sokowa jest zupełnie naturalnym sposobem na dodanie sobie energii, przyśpieszenie metabolizmu, zwiększenie efektywności i wsparcie organizmu w procesach detoksykacyjnych.

Szybki tryb życia i nieustanny stres mogą powodować zachwianie procesów regeneracyjnych w organizmie. Dlatego, jeśli chcesz się zregenerować, a jednocześnie dodać sobie blasku i energii, to zdecyduj się na dietę sokową od SPORTFOOD. Jeśli cierpisz na brak motywacji do zmiany diety, nie wiesz jak zacząć zdrowo się odżywiać, to nasza dieta sokowa będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę krótki czas trwania samego detoksu. Efekty diety sokowej są wielowymiarowe – to nie tylko skóra pełna blasku, odżywione włosy i paznokcie, poprawa koncentracji, lepszy sen i szybszy metabolizm. Detoks sokowy to najlepszy możliwy start w życie pełne zdrowych nawyków. Nie wahaj się, pomożemy Ci zmienić Twoje życie na lepsze.

Ile powinna trwać dieta sokowa?

Dieta sokowa powinna trwać od jednego do ośmiu dni. Jej długość zależy od ilości kalorii, której dostarczamy sobie wraz z sokami. Najlepiej jednak zacząć od jednodniowego detoksu sokowego i przedłużać go w miarę możliwości. Im dłuższa dieta, tym większa ilość straconych kilogramów. Ale jeśli dieta sokowa okaże się dla Was optymalnym rozwiązaniem, możecie spróbować diety sokowej uzupełniającej. Składa się ona w części z soków warzywnych i owocowych a w części z odpowiednio zbilansowanych posiłków. Po zakończonej diecie sokowej, dla podtrzymania efektów lub w przypadku chęci zrzucenia kolejnych kilogramów warto zdecydować się na catering dietetyczny. Dzięki cateringowi dietetycznemu po diecie sokowej będziesz mogła cieszyć się efektem znikających kilogramów!

Jak rozpocząć dietę sokową?

Najlepsze efekty diety sokowej osiągniesz, jeśli na kilka dni przed jej rozpoczęciem zdecydujesz się na odstawienie wysoko przetworzonych produktów, mięsa, fastfoodoów, słodyczy i alkoholu. Świetnym przygotowaniem do diety sokowej będzie również zwiększenie ilości pitej wody. Jeśli zastanawiasz się jak przygotować się do diety sokowej, to pamiętaj, że idealnym rozwiązaniem będzie ograniczenie kaloryczności spożywanych posiłków na dwa, trzy dni przed planowanym rozpoczęciem diety. Nasz poradnik "Jak przygotować się do diety sokowejznajdziesz tutaj.

Jak zakończyć dietę sokową?

Po zakończeniu detoksu sokowego należy pamiętać o tym, aby wprowadzane posiłki stałe były lekkostrawne. Dodatkowo powinny być one pozbawione tłuszczy trans i cukru, świetnie natomiast sprawdzą się posiłki o wysokiej zawartości białka. Zachowanie powyższych zasad pozwoli, aby nasz układ pokarmowy mógł stopniowo przyzwyczaić się do posiłków stałych. Dla zachowania efektów diety sokowej po jej zakończeniu należy pamiętać o zachowaniu zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety.

Co po diecie sokowej?

Dieta sokowa często pozwala w krótkim czasie osiągnąć nam wymarzony efekt szczupłej sylwetki. Dlatego po zakończeniu diety sokowej warto nadal zdrowo się odżywiać, aby nie zaprzepaścić osiągniętych efektów. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego! Po pierwsze pozwoli to Twojemu organizmowi na odpowiednie przejście z posiłków płynnych do lekkostrawnych i odpowiednio zbilansowanych posiłków stałych. Dieta pudełkowa po zakończeniu detoksu sokowego pozwoli Ci również utrwalić zdobyte efekty, a nawet, zrzucić kolejnego kilogramy! Dzięki korzystaniu z cateringu odchudzającego nadal utrzymasz swoje ciało w formie!

Zdecydowanie łatwiej będzie Ci wytrwać w zdrowej diecie pudełkowej, jeśli na początku wybierzesz dietę sokową. Dieta sokowa rozpędza nasz organizm do dalszych zmian, poprawia metabolizm – jest to bardzo ważne na początku diety i gubienia kilogramów. Już po 3-dniowej diecie sokowej zobaczysz pierwsze efekty w postaci zgubionych kilogramów – dlatego, jeśli chcesz pozbyć się kolejnych, to skorzystaj z odchudzającej diety pudełkowej. Najlepsza odchudzająca dieta pudełkowa to ta od SPORTFOODBOX – znamy się na tym, co robimy.

dieta sokowa

Jaki catering po diecie sokowej?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz zrzucić kolejne kilogramy to po zakończonej diecie sokowej, zdecyduj się na catering odchudzający! Dzięki niskotłuszczowym posiłkom i ograniczonej ilości kalorii w diecie bez problemu uda Ci się zrzucić kolejne kilogramy. Jeśli wybrałeś dietę sokową po to, aby tylko oczyścić swój organizm, pozbyć się nadmiaru wody i poprawić samopoczucie, a twoim celem nie jest zrzucenie kolejnych kilogramów, to idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie diety klasycznej z odpowiednio zbilansowanymi i smacznymi posiłkami.

Co ile powtarzać dietę sokową?

Dietę sokową możemy powtarzać co 3-4 tygodnie, wszystko zależy jednak od samopoczucia naszego organizmu po diecie sokowej. Regularne korzystanie z diety sokowej niesie za sobą sporo benefitów takich jak oczyszczanie organizmy z toksyn, kontrola wagi, poprawa samopoczucia. Najważniejsze, aby po zakończeniu diety sokowej od SPORTFOOD pamiętać o zdrowych nawykach żywieniowych! Odpowiednia dieta pozwoli Ci cieszyć się efektami detoksu dokowego na dłużej! W naszej ofercie znajdziesz również detoks jednodniowy, z którego możesz korzystać nawet raz w miesiącu!

Dieta sokowa - czy warto?

Regularnie powtarzana dieta sokowa jest świetnym rozwiązaniem dla organizmu. Efekty diety sokowej można podzielić na trzy grupy:

- widoczne (spadek kilogramów, skóra, paznokcie włosy),

- odczuwalne (poprawa samopoczucia, więcej energii, lepszy sen),

- ogólno-fizyczne (oczyszczenie organizmu z toksyn).

Dieta sokowa to w stu procentach naturalna metoda oczyszczania organizmu, jej benefity płyną więc wprost z natury. Dieta sokowa jest bezpieczna dla Twojego organizmu – nie musisz bać się uczucia głodu. Warto jednak pamiętać o regularnym piciu soków, w podobnych odstępach czasowych.

Pamiętaj, warto włączyć soki SPORTFOOD do codziennej diety. To pozwoli wyeliminować niezdrowe przekąski i świetnie sprawdzi się w formie II śniadania lub podwieczorku.

Polecane produkty