Dieta sokowa co i jak - 5 pytań do DIETETYKA

Dieta sokowa co i jak - 5 pytań do DIETETYKA

Dieta sokowa jak długo, dieta sokowa dla kogo, dieta sokowa co i jak

Spis treści


Lato tuż tuż! Robi się coraz cieplej i w związku z tym, zwiększyło się zainteresowanie dietami sokowymi firmy SPORTFOOD. Coraz częściej przewijają się pytania dotyczące zdrowego odżywiania, stylu życia oraz diety. Postanowiliśmy poprosić naszą dietetyczkę - Agatę Borowiak - o udzielenie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Uznaliśmy, że warto zebrać je w całość i udostępnić w formie artykułu na naszym blogu.

Miłej lektury!

Jak się odpowiednio przygotować do detoksu sokowego?

Przygotowanie do diety jest niezwykle istotnie, ponieważ pozwoli naszemu organizmowi „przestawić się” na właściwe tory. Wśród najważniejszych zaleceń przybliżę Wam kilka szczególnie ważnych.

Po pierwsze – odpowiednie nawodnienie. Jest szczególnie istotne, ponieważ przygotowuje organizm do diety płynnej. Dlatego zalecam pić przynajmniej 1,5 l wody mineralnej w ciągu dnia, dołączyć można lekkie herbaty ziołowe.

Po drugie - zalecam, aby podczas przygotowania do diety sokowej w codziennym jadłospisie znalazły się świeże soki lub samodzielnie robione smoothies. Można je przygotować w kilka minut i spożywać w ramach drugiego śniadania.

Po trzecie - zadbaj o to, aby swój jadłospis podzielić na 5 małych posiłków, jedzonych w regularnych odstępach czasu.

Więcej wskazówek do przygotowania się do diety sokowej, znajdziecie w naszym poradniku Jak przygotować się do diety sokowej.

Czy można palić papierosy podczas diety sokowej?

Palenie papierosów to szkodliwy nałóg, który niesie za sobą szereg niekorzystnych dla organizmu konsekwencji. Zaczynając od układu nerwowego, po oddechowy aż po sercowo-naczyniowy. Nikotyna to substancja, która zakłóca proces detoksykacji organizmu, który chcemy osiągnąć stosując dietę sokową. Zdecydowanie jako dietetyk zachęcam do zrezygnowania z palenia papierosów - szczególnie podczas detoksu sokowego. Wtedy dzięki diecie sokowej oczyści się organizm, zregenerują się narządy wewnętrzne, poprawi się tempo przemiany metabolizmu.

dieta sokowa co i jak

Co w sytuacji, gdy podczas detoksu doskwiera mi głód – czy mogę coś zjeść?

Oczywiście – jeżeli głód jest uciążliwy to nie ma sensu się męczyć. Warto słuchać potrzeb swojego organizmu. Aby jednak nie zaprzepaścić efektów diety sokowej posiłek powinien być lekki i składać się z owoców i warzyw. Poniżej podaje przykłady:

- banan + łyżeczka masła orzechowego,

- marchewka z hummusem,

- lekka warzywna zupa krem,

- sałatka bez mięsa i tłustych sosów,

- wszystkie surowe owoce i warzywa.

Cierpię na cukrzycę typu II – czy mogę stosować detoks sokowy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Na początek przypomnę, że nasze soki to w 100% naturalne i bezpieczne dla zdrowia produkty, które składają się z owoców i warzyw z dodatkiem superfoods. Nie dodajemy do nich żadnych konserwantów, wzmacniaczy smaku czy nawet cukru. Należy jednak podkreślić, że większość ich składu procentowego to węglowodany (pochodzące naturalnie z owoców i warzyw) również o wyższym indeksie glikemicznym (w zależności od rodzaju i dojrzałości owoców).

Dieta składająca się z samych węglowodanów nie jest wskazana przy cukrzycy czy insulinooporności. Soki zalecamy włączyć do codziennej diety jako dodatek - nie w formie detoksu. Detoks sokowy jest przeznaczony dla osób zdrowych, dlatego polecamy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Chce żyć w zgodzie z naturą. Czy mogę Wam zwrócić styropianowy box, puste butelki w wkłady chłodzące?

Styropiany oraz chłodziwa, które dołączamy do naszych diet są wielorazowego użytku. Wysyłamy je po to, aby soki zachowały maksymalną świeżość podczas transportu. W Waszych domach pewnie się zmarnują lub trafią do śmieci. Jest to nieekologiczne, dlatego postanowiliśmy wprowadzić system, który zapobiegnie niepotrzebnemu generowaniu śmieci i odpadów. Wystarczy, że odezwiesz się do nas, a my wygenerujemy dla Ciebie spersonalizowany link. Nasz box wraz z cool pack'ami możesz odnieść do punktu odbioru DHL lub zamówić kuriera pod swój adres – wszystko oczywiście za darmo. Aby uzyskać link napisz do nas na: kontakt@sportfood.pl lub za pośrednictwem naszego facebooka.

Jeśli macie więcej pytań lub potrzebujecie porady – wysyłajcie zapytania na adres e-mail: kontakt@sportfood.pl

Pamiętaj, warto włączyć soki SPORTFOOD do codziennej diety. To pozwoli wyeliminować niezdrowe przekąski i świetnie sprawdzi się w formie II śniadania lub podwieczorku.

Polecane produkty