Detoks sokowy, dieta sokowa czy detoksykacja

Detoks sokowy, dieta sokowa czy detoksykacja

Wyjaśniamy co to jest dieta sokowa, detoks sokowy i detoksykacja

Spis treści


Detoks to słowo wyjątkowo popularne w ostatnich czasach. Mało kto wie, że jest używane w znaczeniu potocznym. Prawidłowo powinno się używać frazy „detoksykacja” organizmu. Detoksykacja to proces, podczas którego nie dostarczamy do organizmu szkodliwych substancji (np. papierosów, alkoholu, białego cukru, przetworzonego jedzenia). Jak wspomóc proces detoksykacji organizmu? Naprzeciw wychodzą producenci diet sokowych, którzy oferują soki przygotowane metodą cold press, pełne witamin, minerałów i błonnika. Taką firmą jest SPORTFOOD.

Dieta sokowa, detoks sokowy

Podczas diety sokowej można osiągnąć świetne rezultaty. Na czym polega detoks sokami? Na wprowadzeniu w życie diety płynnej, składającej się z 5 lub 6 soków SPORTFOOD, wody i ewentualnie niesłodzonej herbaty czy naparów ziołowych. Detoks sokowy może trwać od 1 do nawet 7 dni, w zależności od indywidualnych potrzeb organizmu.

Detoks sokowy oprócz wspomagania procesu detoksykacji, uzupełnia składniki odżywcze, takie jak: witaminy, minerały, enzymy i błonnik, a także wspomaga trawienie, wzmacnia odporność i pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Podczas detoksu sokowego można pozbyć się nawet 3-4 nadprogramowych kilogramów.

Jak to możliwe, że dieta sokowa jest tak skuteczna?

Ze względu na to, że soki SPORTFOOD są pozyskiwane metodą cold press. Cold press to inaczej tłoczenie na zimno. Jest to metoda efektywniejsza niż pozyskiwanie soku w tradycyjny sposób (wyciskanie lub sokowirówka), która pozwala wydobyć płyn do ostatniej kropli bez utraty tego, co w nim najzdrowsze. Dzięki temu soki SPORTFOOD zachowują pełnię składników odżywczych. Nie ma prostszego i smaczniejszego sposobu na dbanie o siebie.

dieta sokowa

Czy do detoksu sokowego należy się przygotować?

Do rozpoczęcia kuracji należy się odpowiednio przygotować. Bardzo ważne jest to, aby ograniczyć przetworzoną żywność w swoim codziennym jadłospisie. Warto również zrezygnować ze słodzonych napojów, słodyczy, alkoholu, kofeiny. Aby detoks sokowy przeszedł sprawnie warto zwiększyć ilość płynów do przynajmniej 2 litry dziennie. Może to być woda z cytryną, herbaty i napary ziołowe.

Dzięki tym wskazówkom, przejście na przyjmowanie samych soków nie będzie aż takim zaskoczeniem dla organizmu i lepiej zniesie on gwałtowną zmianę. Jako datę rozpoczęcia detoksu warto wybrać okres, w którym nie mamy zbyt dużo obowiązków oraz stresów.

Co należy zrobić po zakończeniu detoksu?

Po skończonej diecie sokowej, należy skorzystać z naszych porad. Aby zachować efekty uzyskane dzięki diecie sokowej od SPORTFOOD należy zmniejszyć ilość spożywanych kilokalorii w codziennej diecie, zrezygnować ze sztucznych wyrobów cukierniczych, słodyczy i fast foodów.

Efekty wzmocni regularna aktywność fizyczna, zredukowanie stresu oraz poświęcenie przynajmniej godziny w ciągu dnia na relaks.

Pamiętaj, warto włączyć soki SPORTFOOD do codziennej diety. To pozwoli wyeliminować niezdrowe przekąski i świetnie sprawdzi się w formie II śniadania lub podwieczorku.

Polecane produkty
 • Szybki podgląd
  224,00 zł Dostępny

  Skład zestawu: 15 smaków o poj. 500 ml,3 wody kokosowe W zestawie 10 smaków: Szczupła Talia, Lawina Rozkoszy, Naturalny Izotonik, Słodki Detos, Eliksir Miłości, Woda Kokosowa, Piękna Skóra, Zdrowe Serce, Wakacyjna Przygoda, Święty Spokój, Wieczna Młodość.

  224,00 zł
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  278,00 zł Dostępny

  Skład zestawu: 12 smaków o poj. 500 ml,3 smaków o poj. 250 ml,3 butelki kombuchy o poj. 315 ml. Smaki w zestawie: Szczupła Talia, Naturalny Izotonik, Słodki Detoks, Eliksir Miłości, Piękna Skóra, Zdrowe Serce, Święty Spokój, Wieczna Młodość, Płaski Brzuch, Wehikuł Czasu, Sen o Mojito, Gwiezdny Pył, Śnieżny Uśmiech, Kombucha (różne smaki).

  278,00 zł
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  298,00 zł Dostępny

  Skład zestawu: 15 smaków o poj. 500 ml,3 koktajle białkowe instant 3 dniowy plan żywieniowy ułożony specjalnie dla Ciebie przez naszego dietetyka. Smaki w zestawie: Naturtalny Izotonik, Miłego Dynia, Eliksir Miłości, Słodki Detoks, Piękna Skóra, Śnieżny Uśmiech, Białko SPORTFOOD, Sen o Mojio, Szczupła Talia, Wehikuł Czasu, Święty Spokój, Zdrowe Serce,...

  298,00 zł
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  329,00 zł Dostępny

  Skład zestawu: 15 smaków o poj. 500 ml, 3 białka wegańskie superfoods, 3 butelki kombuchy o pojemności 315 ml, 7-dniowy jadłospis żywieniowy. W zestawie 10 smaków: Szczupła Talia, Lawina Rozkoszy, Naturalny Izotonik, Słodki Detoks, Eliksir Miłości, Piękna Skóra, Zdrowe Serce, Wakacyjna Przygoda, Święty Spokój, Wieczna Młodość, Kombucha (różne smaki),...

  329,00 zł
  Dostępny