Detoks sokowy po wakacjach

Detoks sokowy po wakacjach

Wakacje to czas rozpusty, braku ograniczeń w jedzeniu i piciu, spożywaniu posiłków o nieregularnych porach dnia. Nic w tym dziwnego, w końcu wakacje to wakacje i nikt od Was nie wymaga skrupulatnego liczenia kilokalorii i przestrzegania rygorystycznych diet. Niestety te małe „grzeszki” dają o sobie znać już kilka miesięcy po urlopie. Jesień to czas, w którym robi się chłodniej, tracimy motywację do ćwiczeń, pogarsza się nasze samopoczucie a spodnie nagle robią się zbyt ciasne. Jak temu zaradzić?

Detoks sokowy na ratunek!

Październik to idealny czas na przeprowadzenie detoksu sokowego SPORTFOOD. Każdego niepokoją pozostałości po wakacjach, czyli nadprogramowe kilogramy, złogi i zanieczyszczenia w jelitach, szara i matowa cera To wszystko można naprawić.

Detoks sokowy to nie radykalna głodówka, która doprowadza organizm do niedoboru wszystkich składników odżywczych. Nasza dieta polega na spożywaniu gęstych i sycących soków COLD PRESS, pełnych witamin, minerałów i błonnika. Jeden dzień to około 1250 kilokalorii. Nie będziecie głodni i rozdrażnieni.

Naturalne? Naturalnie.

Detoks przeprowadzony po wakacjach ma jeszcze więcej plusów! Jednym z nich jest fakt, że dieta sokowa w naturalny sposób poprawia odporność organizmu i stymuluje układ immunologiczny. Jest to szczególnie istotne podczas chłodnych, jesiennych dni.

W firmie SPORTFOOD stawiamy głównie na sezonowość i wysoką jakość. Do produkcji naszych soków używamy tylko najlepszych owoców i warzyw od naszych sprawdzonych dostawców. Wykorzystujemy produkty najbardziej wartościowe w danym okresie czasu. Jesienią królują jabłka, dynia, burak, gruszki, śliwki, jarmuż – również w naszym sokowym menu.

detoks sokowy po wakacjach

Jak się przygotować do powakacyjnego oczyszczania organizmu?

Po pierwsze i najważniejsze – zadbaj o odpowiednie nastawienie. Tylko silna wola, chęć osiągnięcia konkretnego celu i mobilizacja sprawią, że dietę sokową przejdziesz bez żadnego problemu. Celów można mieć wiele - zaczynając od osiągnięcia wymarzonej wagi, przez piękną i jędrną skórę, aż po poprawę samopoczucia i zredukowanie stresu.

Krok numer II to wybranie odpowiedniego wariantu diety. Jeżeli jesteś osobą początkującą i pierwszy raz masz kontakt z dietami niskokalorycznymi i detoksami sokowymi – zdecyduj się na opcję 3-dniową. Jeżeli to nie jest Twój pierwszy raz z dietą sokową to opcja 7-cio dniowa będzie dla Ciebie najlepsza.

Oczywiście nasze pakiety można urozmaicać o wiele fajnych produktów. Na szczególną uwagę zasługują białka wegańskie na bazie konopii, skoncentrowaneshoty owocowo-warzywne oraz kombucha, czyli prozdrowotna sfermentowana herbata. Kilka dni przed rozpoczęciem diety zadbaj o higienę snu, nie przepracowuj się, zadbaj o aktywność fizyczną oraz ruch i najważniejsze - jedz zdrowo.

Jedz zdrowo, czyli jak?

Smacznie i zbilansowanie :) Zdrowa dieta nie oznacza wyrzeczeń i głodowania. Zdrowa dieta polega na spożywaniu pełnowartościowych posiłków, składających się ze złożonych węglowodanów, pełnowartościowego białka i zdrowych tłuszczów. Nie powinniśmy omijać śniadań i jeść zbyt rzadko. Optymalna ilość to około 3-5 posiłków w ciągu dnia w stałych odstępach czasowych.

Podczas przygotowania do detoksu warto zrezygnować z:

  • fast foodów,
  • przetworzonego jedzenia,
  • słodyczy i sztucznych wyrobów cukierniczych,
  • słodkich napojów gazowanych,
  • picia alkoholu,
  • słonych przekąsek.

W jadłospisie natomiast powinny znaleźć się owoce i warzywa, najlepiej sezonowe. Oprócz tego produkty z pełnego przemiału, chudy nabiał i tłuszcze roślinne np. orzechy. Odpowiednio dobrana dieta i prawidłowe przygotowanie sprawi, że detoks minie nam bez większego trudu.

Detoks sokowy po wakacjach - podsumowanie

Jesień to idealny okres na doprowadzenie organizmu na „właściwe tory” po wakacyjnych perypetiach. Odpowiednio przygotowany organizm, podczas detoksu sokowego znakomicie poradzi sobie z nadprogramowymi kilogramami, zanieczyszczeniami i złogami jelitowymi, szarą i matową cerą oraz brakiem energii. Odpowiednio dobrana dieta sokowa sprawi, że poczujesz się lekko i promiennie.

Zachęcamy do włączenia naszych soków jako dodatek do codziennej diety. Zapewniamy zastrzyk witamin, minerałów, antyoksydantów, błonnika i przepysznego smaku.

Pozdrawiam,

Agata
dietetyk SPORTFOOD

Polecane produkty