Odżywanie, a stan skóry

Odżywanie, a stan skóry

Problemy skórne dotyczą nie tylko osoby w okresie dojrzewania, ale również dojrzałych osób w dorosłym wieku. Weźmy pod lupę trądzik – przy tej dolegliwości w jadłospisie osoby chorej powinno znajdować się jak najwięcej produktów przeciwzapalnych. Co więc jeść a czego unikać?

1. Ostre przyprawy i sól

Zbyt duże spożycie tych przypraw oraz soli może powodować pobudzenie gruczołów produkujących łój, a tym samym nadmierną produkcję sebum. To sprzyja powstawaniu wyprysków i potęguje problem trądziku.

2. Cukier

Dobrze wiemy, że po spożyciu produktów bogatych w cukier gwałtownie rośnie jego poziom we krwi. W rezultacie wzrasta poziom insuliny oraz hormonu wzrostu. To może skutkować stanami zapalnymi skóry, krostkami, pryszczami, zaskórnikami itp. Nasza rada? Unikać słodzenia, spożywania produktów bogatych w cukier takich jak ciasta i ciasteczka. Jeżeli brakuje Ci słodkiego smaku to polecamy nasze soki coldpress. Są naturalnie słodkie i dostarczają do organizmu cały zestaw witamin, składników mineralnych i błonnika.

3. Nabiał

Niezwykle często działa trądzikogennie. Należy go wykluczyć z diety tylko w przypadku, gdy zmiany skórne będą się nasilać po jego spożyciu. Alternatywą dla tradycyjnego nabiały typu mleka czy sery mogą być produkty sojowe, najlepiej wzbogacone w wapń.

4. Przetworzona żywność

To nic innego jak połączenie cukru, soli i tłuszczu, więc produktów wpływających negatywnie nie tylko na skórę ale również na cały organizm. Zalecamy całkowitą rezygnację z jedzenia typu fast food. Postaw na naturalne składniki i zbilansowane posiłki.

A co z sokami SPORTFOOD? Jak wpływają na skórę?

Nasze soki coldpress to prawdziwe bogactwo witamin, minerałów, antyoksydantów oraz błonnika, które pozwolą Ci się cieszyć zdrową, promienną i zadbaną skórą. Warto włączyć je do swojej codziennej diety.

Zachęcamy do włączenia naszych soków jako dodatek do codziennej diety. Zapewniamy zastrzyk witamin, minerałów, antyoksydantów, błonnika i przepysznego smaku.

Pozdrawiam,

Agata
dietetyk SPORTFOOD

Polecane produkty