Białko konopne od SPORTFOOD

Białko konopne od SPORTFOOD

Ważny makroskładnik

Białko pełni wiele niezwykle ważnych, a wręcz obligatoryjnych funkcji w organizmie każdego człowieka. Jest niezbędne np. do:

- regulowania procesów immunologicznych,

- regulowania procesów biologicznych organizmy,

- uczestniczy w syntezie hormonów i enzymów,

- pełni funkcje magazynujące oraz transportowe,

- wszystkim służy do budowy naszych narządów i tkanek.

Jest niezastąpione szczególnie podczas okresu dorastania ale także podczas odchudzania (zwiększa uczucie sytości). Odpowiednie spożycie białka zapobiega rozpadowi mięśni, na który są narażone osoby odchudzające się i intensywnie trenujące.

Zapotrzebowanie na białko jest zależne od czynników takich jak: wiek, płeć, stan zdrowia i poziom aktywności fizycznej. Przyjmuje się, że dla zdrowej dorosłej osoby wynosi około 0,8 – 1,2 g na kg masy ciała. Osoby odchudzające się i aktywne fizycznie powinny zwiększać ilość spożywanego białka do nawet 2 g na dobę!

Dlaczego akurat białko konopne?

Wybraliśmy białko konopne ze względu na Was, czyli naszych wymagających klientów. Jest to produkt w 100 % wegański i naturalny z dodatkiem SUPERFOODS. Białko konopne powstaje z surowych ziaren konopi, poprzez tłoczenie ich na zimno - ten proces pozwala zachować ich wszystkie cenne prozdrowotne właściwości.

Białko konopne (mimo że to opcja roślinna) zawiera aminokwasy egzogenne, błonnik pokarmowy oraz optymalny stosunek kwasów omega–3 do omega-6. Może stanowić dodatek do codziennej diety ale szczególnie polecamy je osobom będącym na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, aktywnym fizycznie, zapracowanym oraz odchudzających się.

Skład białka konopnego od Sportfood

W składzie naszego białka nie znajdziecie dodatku białego cukru. Dodajemy ksylitol, czyli naturalną substancję pochodzącą z kory brzozy. Ksylitol zawiera aż 40% mniej kilokalorii niż zwykły cukier, posiada również niski indeks glikemiczny, dlatego może być bezpiecznie stosowany przez cukrzyków i insulinoopornych. Warto wspomnieć, że ten naturalny słodzik zapobiega próchnicy, a nawet wspiera mineralizację szkliwa i mikroflorę jelit!

Dodatek superfoods

Oprócz pożywnego i wartościowego białka konopnego, w składzie znajdziecie również superfoods o niezwykle cennych właściwościach zdrowotnych.

- chlorella to alga, która składa się głownie z chlorofilu i dzięki temu posiada wiele właściwości zdrowotnych. Dostarcza m.in. niezbędnych aminokwasów, witamin z grupy B, C i A i kwasu foliowego. Jej regularne spożywanie ułatwia oczyszczanie i regenerację organizmu

- młody jęczmień posiada właściwości przeciwutleniające, co sprzyja usuwaniu z organizmu nadmiaru szkodliwych wolnych rodników. Posiada cały szereg witamin i minerałów, wspomaga pracę wątroby w procesie detoksykacji organizmu, a przede wszystkim stymuluje układ immunologiczny

- spirulina to niebiesko-zielona alga, cechująca się niezwykłymi właściwościami odżywczymi. Jest wyjątkowa, ponieważ zawiera w swoim składzie kompletne białko, które posiada cały komplet niezbędnych aminokwasów

Białko od Sportfood

Białko dostarczane jest w formie sproszkowanej w specjalnej buteleczce. Zawartość butelki należy rozrobić z wodą lub mlekiem, zgodnie ze wskazówkami podanymi na opakowaniu. W ofercie mamy dostępne trzy rodzaje białek:

- białko konopne + ksylitol,

- białko konopne + młody jęczmień,

- białko konopne + spirulina i chlorella.

Białko można zamawiać pojedynczo lub w zestawie za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Pozdrawiam,

Agata
dietetyk SPORTFOOD

Polecane produkty