SPORTFOOD jest EKO

SPORTFOOD jest EKO

Niedawno w Warszawie ruszył projekt recyklomatów, który został zorganizowany głównie przez firmę Coca-Cola i Fundację Nasza Ziemia. SPORTFOOD jako firma, która troszczy się o środowisko, z całego serca zachęcamy do wspierania tego przedsięwzięcia!

W samej Warszawie powstało aż dziesięć recyklomatów, które służą do wymiany butelek (szklanych i plastikowych) oraz puszek na specjalne „ECO-PUNKTY”. Butelki po sokach SPORTFOOD idealnie wpasowują się w wymagania. Kampania ma na celu wzmożoną edukację dotyczącą dbania o środowisko i segregowania odpadów. Jest to program skierowany zarówno do najmłodszych, jak i tych starszych Warszawiaków.

Recyklomaty są na bieżąco monitorowane on-line i opróżniane około 2-3 razy dziennie (mimo tego, że ich pojemność wynosi około 0,6 m3 i może przyjąć aż 600 sztuk butelek PET po napojach i puszkach). Aby ułatwić mieszkańcom cały proces, w aplikacji mobilnej EKO-Portfel można sprawdzić aktualny poziom napełnienia danego recyklomatu, który znajduje się w pobliżu. Kolor niebieski oznacza, że maszyna jest pusta, a czerwony – zapełniona.

Jak wygląda proces?

Mieszkańcy mogą wrzucać do recyklomatów niezgniecione plastikowe i szklane butelki PET po sokach SPORTFOOD. W zamian za to otrzymują punkty, które należy gromadzić w specjalnej aplikacji na telefon „ECO-Portfel” - do pobrania zarówno na system Android (Google play) jak i iOS (AppStore).

ECO-PUNKTY w ramach podziękowania za działania na rzecz ochrony środowiska, mogą być wymieniane na nagrody, takie jak: zniżki na kawę w znanych kawiarniach, tańsze bilety do kina czy teatru, wejściówki do parku trampolin, kosmetyki naturalne i organiczne w wybranych sklepach czy kody zniżkowe na prenumeratę wydawnictwa National Geographic. Warto wspomnieć, że ECO-punkty nie tracą ważności, a pula nagród jest na bieżąco poszerzana.

Instrukcja obsługi recyklomatu:

- przygotuj puste butelki po sokach SPORTFOOD,

- pobierz na telefon aplikację ECO-Portfel,

- przy pomocy aplikacji odszukaj najbliższy recyklomat,

- postępuj wg instrukcji wyświetlanej na ekranie recyklomatu,

- odbieraj ECO-Punkty i ciesz się zniżkami,

- pochwal się swoim działaniem na Instagramie! Wystarczy, że nasz oznaczysz @sportfoodpolska.

Sportfood dba o ekologię

Lokalizacje recyklomatów w Warszawie:

- Białołęka – ul. Strumykowa 21, przy Białołęckim Ośrodku Sportu,

- Bielany – ul. Jarzębskiego, przy Urzędzie Dzielnicy Bielany,

- Mokotów – ul. Obrzeżna 12a, przy Szkole Podstawowej nr 20 (maszyna czynna od 30 stycznia),

- Ochota – pl. Narutowicza, przy budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich,

- Praga-Południe – ul. Grochowska 274, przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe,

- Praga-Północ – ul. Jagiellońska 47i, przy parkingu wielopoziomowym,

- Śródmieście – pl. Mirowski 1A, przy Hali Gwardii,

- Ursynów – al. KEN 61, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów,

- Żoliborz – ul. Marii Kazimiery 1,

- Żoliborz – ul. Potocka 1a, przy wejściu do Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przede wszystkim JAKOŚĆ

Dbajmy o nasze środowisko. To pierwszy krok w kierunku tego, aby żyło nam się lepiej. Dzięki temu, że butelek po naszych sokach nie wyrzucicie do zwykłego pojemnika na śmieci tylko do recyklomatu – zyskają drugie życie.

Pozdrawiam,

Agata
dietetyk SPORTFOOD

Polecane produkty
 • Szybki podgląd
  298,00 zł Dostępny

  Skład zestawu: 15 smaków o poj. 500 ml,3 koktajle białkowe instant 3 dniowy plan żywieniowy ułożony specjalnie dla Ciebie przez naszego dietetyka. Smaki w zestawie: Naturtalny Izotonik, Miłego Dynia, Eliksir Miłości, Słodki Detoks, Piękna Skóra, Śnieżny Uśmiech, Białko SPORTFOOD, Sen o Mojio, Szczupła Talia, Wehikuł Czasu, Święty Spokój, Zdrowe Serce,...

  298,00 zł
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  348,00 zł Dostępny

  UWAGA! Z UWAGI NA SZKLANE OPAKOWANIE, TA DIETA JEST DOSTARCZANA TYLKO NA TERENIE WARSZAWY!Skład zestawu: 15 smaków o poj. 500 ml,3 kombucze o poj. 315ml. Smaki w zestawie: Szczupła Talia, Naturtalny Izotonik, Słodki Detoks, Eliksir Miłości, Piękna Skóra, Zdrowe Serce, Wakacyjna Przygoda, Święty Spokój, Wieczna Młodoć, 3x Kombucha.

  348,00 zł
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  89,00 zł Dostępny

  Zawartość: - 7-dniowy jadłospis przygotowany przez dietetyka, - jadłospis dostosowany dla kobiet, - porady dobrane indywidualnie po przeprowadzonym wywiadzie, - możliwość konfigurowania diety, - wsparcie dietetyka oraz możliwość konsultacji.

  89,00 zł
  Dostępny