Jak często powtarzać detoks? Czy detoks jest zdrowy? Top 10 pytań do dietetyka

Jak często powtarzać detoks? Czy detoks jest zdrowy? Top 10 pytań do dietetyka

W ostatnich dniach pojawiło się sporo pytań dotyczących diety sokowej. Postanowiliśmy zebrać odpowiedzi gdyż jest to ciekawa lektura dla wszystkich osób, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Jeśli macie więcej pytań, wysyłajcie na dietetyk@sportfood.pl. Miłej lektury! 

1. Gdzie kupić detoks sokowy SPORTFOOD

Detoks sokowy możecie zamówić za pośrednictwem naszej strony www.sportfoodsoki.pl. Gwarantujemy najlepszą jakość produktów i pomocną obsługę. Oferujemy również wsparcie dietetyka przy wyborze konkretnej diety. Swoje zamówienie otrzymujecie w styropianowym boxie wraz z wkładami chłodzącymi, które zapewniają świeżość soków podczas transportu. Do diety dołączona jest również instrukcja z najważniejszymi informacjami dotyczącymi diety sokowej oraz kolejności spożycia soków.

Od momentu zaksięgowania kwoty na naszym koncie, potrzebujemy dwóch dni na dostarczenie zamówienia pod Wasze drzwi. Diety dostarczamy kurierem na terenie całej Polski.

2. Jak często powtarzać detoks sokowy?

Detoks sokowy należy powtarzać tak często jak podpowiada to organizm. Przyjęło się, aby dla uzyskania jak najlepszych rezultatów i wzmocnienia efektów powtarzać dietę regularnie. W przypadku detoksów 3-dniowych co około 3 tygodnie, a co 4-5 tygodni w przypadku detoksów 7-dniowych.

3. Czy detoks sokowy jest zdrowy?

Tak, ponieważ nasze soki są w 100 % naturalnym i nieprzetworzonym źródłem witamin, minerałów oraz antyoksydantów pochodzących z owoców i warzyw. Do utrwalania naszych produktów wykorzystujemy nowoczesną metodę HPP, czyli wysokiego ciśnienia aby zachować wartości odżywcze, naturalny smak i trwałość na jak najlepszym poziomie. Nie dodajemy konserwantów, sztucznych barwników oraz słodzików.

Prawidłowo przeprowadzona dieta sokowa sprawi, że odżywisz organizm całym wachlarzem wartości odżywczych, co wpłynie pozytywnie na stan włosów, skóry, paznokci oraz samopoczucia. Utrata kilka kilogramów i szybszy metabolizm to tylko pozytywne skutki uboczne!

4. Którą dietę wybrać?

Dla osób początkujących i takich, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dietami sokowymi, polecamy szczególnie 3-dniowy detoks sokowy w wersji podstawowej lub premium. Dla osób zmotywowanych i takich, którzy nie boją się nowych wyzwań, stworzyliśmy zestawy 7-dniowe w wersji premium oraz podstawowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się 4-dniowa dieta PERFECT MOMENT. To dieta przeznaczona dla osób, które potrzebują mocnego oczyszczenia i odżywienia organizmu w krótkim czasie. W ofercie mamy również detoks 3-dniowy dla mężczyzn – to idealny zestaw dla Panów, do którego dorzuciliśmy 300 kcal extra.

Jeżeli nie jesteś przekonany czy detoks sokowy jest dla Ciebie to zacznij od diety 1-dniowej (testowej).

5. Dla kogo jest przeznaczony detoks sokowy?

Detoks sokowy jest przeznaczony dla osób zdrowych, zmotywowanych i nastawionych na trwałą zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze. Szczególnie polecamy go osobom przemęczonym i zapracowanym. Ogromna porcja witamin, minerałów oraz antyoksydantów odżywi organizm od środka, doda energii i wpłynie na samopoczucie.

Detoks sokowy, ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego, polecamy osobom, które mają problemy z zaparciami i regularnym wypróżnianiem. Detoks sokowy SPORTFOOD to recepta na to, aby poczuć się lekko i rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem.

6. Detoks sokowy w ciąży?

Nie zalecamy aby kobiety w ciąży oraz karmiące piersią korzystały z detoksów sokowych. Polecamy jednak aby wszystkie Pani oczekujące pociechy włączyły do swojego codziennego jadłospisu nasze soki. Zagwarantują one porządną dawkę witamin, minerałów i antyoksydantów, które są niezbędne zarówno w diecie przyszłej mamy jak i dziecka. To samo dotyczy kobiet karmiących.

7. Detoks sokowy a zaparcia.

Nie ma lepszego naturalnego sposobu na walkę z zaparciami niż nasze soki. Wysoka zawartość błonnika ułatwia trawienie i usprawnia przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach. Błonnik pokarmowy wpływa na redukcję masy ciała i pomaga w problemach z nadmierną masą ciała.

Dzięki spożywaniu owoców i warzyw (zawartych w sokach SPORTFOOD) można zniwelować problemy z trawieniem i kłopoty z wypróżnianiem się, ale również zgubić kilka nadprogramowych kilogramów.

8. Detoks sokowy a skutki uboczne.

Prawidłowo przeprowadzona dieta sokowa nie powinna skutkować niepożądanymi reakcjami organizmu. Jednak ze względu na ograniczoną ilość kilokalorii, dużą porcją błonnika i formę płynną, przez pierwsze dni mogą pojawić się biegunki oraz bóle głowy. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na takie zmiany odżywiania. Pamiętajcie o prawidłowym przechowywaniu soków – zawsze w lodówce!

9. Rodzaje soków w detoksie sokowym.

Firmę SPORTFOOD wyróżnia to, że każdy dzień diety jest inny. W swojej ofercie mamy głównie:

- soki owocowe,
- soki owocowo-warzywne,
- soki sezonowe,
- soki oczyszczające,
- soki typu smoothies.

10. Ile kilokalorii dziennie mają diety sokowe?

Każda nasza dieta jest inna - to nas wyróżnia! Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią dietę, która spełni oczekiwania:

- dieta 1-dniowa to około 1250 kcal (5 soków),
- dieta 3-dniowa to około 1300 - 1350 kcal / dobę,
- dieta 3-dniowa premium to około 1200 kcal / dobę,
- dieta 3-dniowa dla mężczyzn to około 1500 kcal / dobę,
- dieta Perfect Moment to około 1250 - 1300 kcal / dobę,
- dieta 7-dniowa to około to około 1300 – 1350 kcal / dobę,
- dieta 7-dniowa premium to około 1500 kcal / dobę.

Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań!

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD