Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Czy mój organizm potrzebuje detoksu? Wiele osób zadaje sobie to pytanie szczególnie przed urlopem. Poszukując dla siebie odpowiedniej diety zwykle koncentrujemy się na tym, jak wiele kilogramów będziemy mogli na niej stracić. Informacja o tym, ile możemy zrzucić na danej diecie często traktowana jest przez nas jako kluczowa.

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Dobra dieta to taka, która jest nie tylko skuteczna, ale także mimo ograniczonej podaży kalorii odżywia organizm, zapobiega utracie mikro i makroskładników oraz reguluje pracę całego organizmu. Właśnie taka jest dieta sokowa!

Dieta sokowa to dobry wybór

Istnieje wiele rodzajów diet, a ich stosowanie przynosi różne skutki. Podstawowym założeniem jest zmniejszenie liczby przyswajanych kalorii. Z pozoru wydaje się, że im ich mniej, tym lepiej, dlatego też sporą popularnością cieszą się głodówki i monodiety. Niestety, często okazują się one dla organizmu bardzo wyniszczające. Choć głodówka uważana jest też za metodę detoksu, to w rzeczywistości może przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Po tak drastycznych metodach odchudzania okazać się może, że pozbyliśmy się kilogramów, bo organizm po prostu spalił część mięśni. Przy okazji doszło też do utraty wielu cennych składników mineralnych.

Coraz częściej spotkać się można z opinią specjalistów, którzy przekonują, że głodówki nie wpływają na organizm korzystnie. Ostatecznie też prowadzą do spowolnienia metabolizmu, kiedy organizm, zmuszony drastycznym ograniczeniem kalorii, zaczyna natychmiast gromadzić zapasy.

W odróżnieniu od głodówki czy monodiety, kilkudniowa dieta sokowa pozwala nie tylko ograniczyć, ale nawet uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Korzyści z diety sokowej

Stosując dietę sokową z jednej strony dostarczamy sobie – wcale nie tak mało zresztą – kalorii, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że metabolizm zwolni, z drugiej strony z każdym sokiem spożywamy witaminową bombę. Składniki odżywcze wspierają organizm, stymulują pracę narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu. Stosowanie diety sokowej już w krótkim czasie pozwala poczuć się lekko i dostrzec przypływ energii.

Wbrew pozorom, zawartość kaloryczna dobrze przygotowanych i właściwie skomponowanych soków, takich jak soki SPORTFOOD, jest na tyle wysoka, by nie hamować metabolizmu, i jednocześnie taka, by prowadzić do wyraźnego spadku masy ciała przy jednoczesnym odżywieniu i zasileniu organizmu mikro i makroskładnikami.

Ile schudniemy na diecie sokowej?

No i wreszcie najważniejsze: ile można schudnąć na diecie sokowej? Oczywiście zależy to w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji organizmu, składu ciała (im więcej mięśni, tym szybciej spalamy) i czasu trwania diety sokowej. Przy założeniu, że przechowujemy soki SPORTFOOD zgodnie z zaleceniem i pijemy we właściwej kolejności, przyjąć można, że zrzucimy do 4,5-5 kilogramów (na podstawie doświadczeń osób, które wypróbowały dietę sokową SPORTFOOD).

Dla przykładu już jednodniowy detoks sokowy, dostarczający 1400 kalorii, pozwala pozbyć się około kilograma masy. Z kolei kompozycja 7-dniowa odchudza nawet o 5 kilogramów! To bardzo dobry rezultat, a do tego świetny wstęp do dalszego odchudzania. Organizm po takim detoksie sokowym jest oczyszczony z toksyn, działa sprawniej, jest wzmocniony a odporność wyraźnie lepsza.

Korzystając z diety sokowej opartej na sokach tłoczonych na zimno (COLD PRESS), należy zawsze przechowywać soki w lodówce i otwierać tuż przed spożyciem. Tylko w ten sposób zachowamy wszystko, co w sokach najcenniejsze, oraz co pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty oczyszczające i dietetyczne.

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD

Polecane produkty