Cold Press - Co to znaczy

Cold Press - Co to znaczy

Zdrowe tłoczenie na zimno

Każdy miłośnik soków z pewnością spotkał się z określeniem „tłoczenie na zimno”. Jest to metoda przygotowania, która pozwala wycisnąć z owoców i warzyw maksimum składników odżywczych z zachowaniem naturalnego aromatu oraz barwy soku.

Jeśli widzisz na etykiecie dopisek „cold press”, możesz być pewien, że został on uzyskany najzdrowszą metodą tłoczenia na zimno. Tak właśnie jest z sokami SPORTFOOD. Ale czym dokładnie jest metoda cold press?

Cold press – co to właściwie znaczy?

To, w jaki sposób wytwarzany jest sok, jest kluczowe dla jego finalnej jakości i ma decydujący wpływ na zawartość korzystnych składników, występujących w owocach i warzywach. Głównymi czynnikami są tu temperatura oraz zastosowanie mechanicznej metody uzyskiwania soku.

Nie jest tajemnicą, że metody obróbki żywności z zastosowaniem wyższych temperatur w dużym stopniu pozbawiają produkt finalny cennych substancji odżywczych. Aby więc zachować w soku wszystko to, co najlepsze, należy stosować tłoczenie w niskiej temperaturze, która zapobiega utracie mikro i makroelementów.

Witaminy i minerały zawarte w owocach i warzywach łatwo ulegają utlenianiu, dlatego soki cold press należy spożywać jak najszybciej po otwarciu i przechowywać zawsze w lodówce, z dala od światła dziennego. Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od zestawu soków na jeden dzień.

co to jest coldpress

Dlaczego soki cold press są tak dobre?

Metoda tłoczenia na zimno odbywa się z zastosowaniem specjalnych pras hydraulicznych, które pod wysokim ciśnieniem wyciskają sok, miażdżąc komórki owoców i warzyw. Odbywa się to całkiem inaczej niż choćby z wykorzystaniem sokowirówki. Tam produkty najpierw są rozcierane, a z powstałej pulpy odwirowywany jest sok. Niestety, wiele składników pozostaje w resztkach, a soku nie da się tak dobrze odwirować. Tłoczenie jest metodą efektywniejszą i pozwala wydobyć płyn do ostatniej kropli bez utraty tego, co w nim najzdrowsze.

W ten właśnie sposób powstają pyszne i zdrowe soki o głębokim aromacie i smaku, naturalnie słodkie, bez konieczności dodawania barwników, słodzików i sztucznych zapachów. Soki SPORTFOOD dostarczają wielu mikro i makroskładników potrzebnych każdego dnia. Polecane są osobom aktywnym oraz jako element diety oczyszczającej. Odżywiają, energetyzują i smakują wyśmienicie.

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD

Polecane produkty