Dieta sokowa, a kawa

Dieta sokowa, a kawa

Będąc na oczyszczającej diecie sokowej przez kilka dni, musimy powstrzymywać się od spożywania stałych posiłków na rzecz picia specjalnie przygotowanych soków. Wiele osób zastanawia się jednak, jak wygląda sprawa z przyjmowaniem innych płynów. Niejedna osoba rozpoczyna każdy dzień od filiżanki mocnej kawy i nie wyobraża sobie innego początku dnia.

Ale czy picie kawy podczas diety sokowej da dobre efekty?

Sprawdźmy.

Czy podczas diety sokowej powinno się pić kawę?

W trakcie diety oczyszczającymi sokami witaminy w nich zawarte odżywiają poszczególne komórki naszego ciała, jednocześnie ułatwiając pozbycie się zalegających w nim toksyn. W ten sposób usprawniają pracę między innymi układu pokarmowego, wydalniczego czy nerwowego. Te naturalne soki wieloowocowe są tak przygotowane, by zapewnić nam energię na cały dzień.

Tymczasem kawa, podobnie jak alkohol lub papierosy, jest używką. Kofeina w niej zawarta działa na nas pobudzająco, ale tylko przez pewien czas. Nie od dziś wiadomo, że kawa spożywana każdego dnia w nadmiernych ilościach jest szkodliwa dla zdrowia. Dlatego poddając się detoksowi sokowemu, warto odstawić kawę.

Dlaczego warto odstawić kawę podczas diety?

Dieta sokowa, bez względu na to, czy trwa 1 czy 3 dni, ma jeden cel - oczyścić organizm z toksyn i uzupełnić niedobory witamin i minerałów. Kofeina zawarta w kawie utrudnia wchłanianie niektórych minerałów z przewodu pokarmowego, na przykład magnezu, żelaza czy cynku. Ponadto picie kawy na czczo jest bardzo niezdrowe - podrażnia delikatną śluzówkę żołądka i może prowadzić do poważnych problemów z układem trawiennym.

Spożywanie czarnej, gorzkiej kawy w trakcie detoksu nie jest całkowicie zabronione, jeżeli jednak zależy nam na lepszych efektach detoksu, lepiej ją na ten czas odstawić. Szybko zauważymy, że efekty, jakie przynosi detoks sokowy daleko bardziej przewyższają to, co mogłaby nam dać codzienna dawka kawy.

Dieta a kawa - wybierz dietę sokową

Jak soki zastąpią Ci kawę - czyli w witaminach jest moc!

Wiele osób przyznaje, że w trakcie detoksu sokowego w ogóle nie odczuwa braku kawy w swoim codziennym trybie życia. Co więcej, niektórzy w ogóle już do niej nie powrócili! Co sprawiło, że tak się stało? Otóż pełne witamin soki oczyszczające wystarczająco pobudzają organizm. Widząc efekty detoksu, wzrost energii i poprawę samopoczucia, nie potrzebujemy już wspomagać się kawą czy innymi energetykami.

To właśnie witaminy zapewniają nam najlepsze źródło energii, a gdy znikają ich niedobory, znikają także nieprzyjemne objawy, takie jak senność, przemęczenie czy bóle głowy, z którymi na co dzień staraliśmy się walczyć właśnie kawą. Tymczasem najlepszym rozwiązaniem jest po prostu uzupełnienie niedoborów witamin. Detoks sokowy pozwala znacząco uporać się z tym problemem w kilka dni. A gdy staramy się utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe i co jakiś czas powtarzamy detoks sokowy, nie musimy już się obawiać braku jakichś witamin w naszym organizmie.

To z kolei sprawi, że każdego dnia będziemy pełni energii, i to bez potrzeby wypicia kawy. Zamiast codziennie pić kawę, o wiele lepiej codziennie wypić butelkę witaminowego soku wieloowocowego, który doda nam zdecydowanie więcej energii, i to na cały dzień, a nie na kilka godzin. Rezygnując z kawy w trakcie detoksu sokowego, zwiększamy jego skuteczność. Z kolei ograniczenie jej picia na stałe odbije się dodatnio na naszym zdrowiu.

Polecane produkty