Efekty diety sokowej

Efekty diety sokowej

Zdrowe żywienie to coraz częściej poruszany temat w mediach czy Internecie. Istnieje wiele teorii na temat tego, co powinniśmy jeść, a czego uniknąć, ale jedno jest pewne – złe nawyki żywieniowe szybko odbiją się na naszym zdrowiu oraz wyglądzie. Sporo osób w coraz młodszym wieku boryka się z nadwagą, ale i innymi objawami wskazującymi na zanieczyszczenie organizmu toksynami. Czy można jakoś temu zaradzić? Z pomocą przychodzi oczyszczająca dieta sokowa. Na czym polega? Jakie daje efekty?

Dieta na bazie soków – oczyszczanie i spadek wagi

Głównym celem diety sokowej jest szeroko pojęte oczyszczenie organizmu. Dlatego często nazywana jest też detoksem. Dieta trwa od jednego do kilku dni. Nie jest to długi okres, niemniej wystarczający, by wspomóc organizm w pozbyciu się zalegających toksyn.

Na czym polega dieta sokowa? W trakcie trwania detoksu sokowego możemy pić wyłącznie soki. I to nie jakiekolwiek soki – chodzi o starannie przygotowane soki, tłoczone na zimno nowoczesną metodą ColdPress. Takie soki zawierają najwięcej witamin i składników odżywczych będących nieodłącznym elementem skutecznego oczyszczania organizmu z toksyn. Wypijając dziennie określoną liczbę soków, zaspokajamy głód i dzienne zapotrzebowanie na energię, a jednocześnie bez większego wysiłku obserwujemy, jak nasz organizm z dnia na dzień nabywa nowych sił. Efekty detoksu mogą być naprawdę imponujące.

Jakie efekty daje detoks sokowy?

Wiele osób, decydując się na dietę sokami oczyszczającymi, ma na uwadze przede wszystkim to, ile mogą dzięki niej schudnąć. Ale efektów detoksu jest o wiele więcej – można powiedzieć, że spadek wagi to jedynie „skutek uboczny”. Jest wynikiem sprawniejszej pracy wielu układów w naszym organizmie, odpowiadających między innymi za metabolizm. Dzięki temu już po kilku dniach detoksu możemy zauważyć spadek wagi. Co jeszcze pozwala osiągnąć dieta sokami? Organizm oczyszczony z toksyn nie jest już „spowolniony”. Może w pełni wykorzystać dostarczone mu witaminy i minerały. Zaczyna więc pracować sprawniej. Przekłada się to na lepsze samopoczucie i wydajność.

Wiele osób po przeprowadzeniu detoksu sokowego przyznaje, że minęły problemy ze snem i koncentracją, bóle głowy, problemy z wypróżnianiem, a nawet alergie. Poprawił się też stan skóry, włosów i paznokci. Poza tym organizm oczyszczony z toksyn o wiele szybciej trawi i spala pokarm, zatem efektywniej chudnie. Wystarczy po zakończeniu detoksu utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe, by zacząć chudnąć, i to bez efektu jo-jo.

detoks sokowy

Soki SPORTFOOD na detoks

Nasze soki SPORTFOOD stworzono specjalnie z myślą o diecie oczyszczającej. Stosujemy metodę tłoczenia ColdPress, w której z założenia na żadnym etapie produkcji nie wykorzystuje się wysokich temperatur. Tłoczenie na zimno sprawia, że soki zawierają to, co w owocach i warzywach najcenniejsze. Są smaczne, słodkie, aromatyczne, mają naturalnie intensywną barwę i nie potrzebują żadnych dodatków ulepszających. Poza tym są bardzo sycące, dlatego będąc na detoksie, nie musimy się obawiać, że będziemy ciągle głodni. Soki doskonale odżywiają i pozwalają na długo odczuwać sytość.

Oferujemy pakiety na detoks sokowy, w którym znajdują się soki, zupy warzywne (w okresie zimowym) oraz wody kokosowe 100% (w okresie letnim). W zależności od długości trwania detoksu, w pakiecie znajduje się odpowiednia ilość soków na każdy dzień oraz instrukcja co do prawidłowego przeprowadzenia detoksu.

Dieta sokowa jest odpowiednia dla osób dorosłych, względnie zdrowych, które nie są na ścisłej diecie i nie mają żadnych przeciwwskazań żywieniowych. Na początek warto skorzystać pakietu 1-dniowego, by sprawdzić, czy detoks nam służy i czy jesteśmy w stanie wytrzymać kilka dni bez jedzenia posiłków. Jeżeli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, by następnym razem wypróbować detoks kilkudniowy. Efekty z pewnością tak nas zachwycą, że będziemy do niego wracać regularnie. Skorzystanie z diety oczyszczającej na bazie naszych soków co kilka miesięcy pozwoli utrwalić uzyskane efekty, a nam da nowe pokłady sił i energii.

Polecane produkty