Czy podczas diety sokowej wystarczy tylko pić soki?

Czy podczas diety sokowej wystarczy tylko pić soki?

Dieta sokowa to temat, który interesuje wiele osób chcących o siebie zadbać i oczyścić swój organizm z zalegających toksyn. Jej dużą zaletą jest to, że efekty widać już po 1-2 dniach, a sama dieta trwa maksymalnie tydzień. Dla osób mających niewiele czasu i lubiących szybko widzieć efekty swojej pracy to doskonałe rozwiązanie. Ale jak się przygotować do diety sokowej? Czy wystarczy w tym czasie tylko pić soki odchudzające, by uzyskać pożądane efekty? Co z aktywnością fizyczną?

Jak się przygotować do detoksu sokowego?

Detoks sokowy to dla naszego organizmu spora zmiana w codziennym trybie życia. Przede wszystkim w trakcie trwania diety dopuszczalne jest wyłącznie picie soków przygotowanych metodą ColdPress. Nie spożywamy wtedy żadnych stałych posiłków. Jak już wspomnieliśmy, celem jest oczyszczenie organizmu i jego odpowiednie nawodnienie. Dobrze więc jeszcze przed podjęciem się kilkudniowego detoksu sokowego sprawdzić, jak sobie poradzimy na tej diecie. Dobrym testem będzie wypróbowanie 1-dniowego pakietu soków SportFOOD.

Detoks jednodniowy to świetny początek i jednocześnie próba własnych sił. Jeżeli nasze samopoczucie będzie dobre, możemy podjąć się kilkudniowego detoksu. Poza tym dobrze jest tak zaplanować każdy dzień, by móc zabrać ze sobą soki dietetyczne i pić je o wyznaczonych porach. Jest to bardzo ważne, gdyż regularność jest kluczem do sukcesu. W tym wypadku dostarczamy też naszemu organizmowi odpowiednie dawki witamin, minerałów i błonnika niezbędnych do funkcjonowania. Trzeba wypić wszystkie soki z pakietu, gdyż są one przygotowane w taki sposób, by pokryć dzienne zapotrzebowanie na energię (około 1400 kcal).

Ćwiczenia podczas diety sokowej

Niejeden może się jednak zastanawiać: czy samo picie soków może mi pomóc schudnąć? Czy nie lepiej połączyć je z aktywnością fizyczną, by zwiększyć i utrwalić efekt? Oczywiście ćwiczenia fizyczne wykonywane regularnie są bardzo zdrowe i pozytywnie wpływają na naszą sylwetkę, jednak w trakcie detoksu sokowego lepiej z nich zrezygnować.

Dlaczego?

Powód jest bardzo prosty – nasz organizm zajęty jest w tym czasie usuwaniem zalegających w nim toksyn, a dostarczane w formie soków witaminy i minerały są w pełni wykorzystywane do odżywienia naszych komórek. Narażając się na dodatkowy wysiłek fizyczny, moglibyśmy zwyczajnie nie mieć siły na trening, gdyż zabrakłoby nam energii. Z uwagi na to, że dieta sokami ma przede wszystkim oczyścić organizm, a dopiero potem pomóc nam schudnąć, ćwiczenia fizyczne nie są konieczne do utrwalenia efektów.

Można natomiast jak najbardziej wrócić do nich po detoksie sokowym. Wtedy regularna aktywność fizyczna da efekty ze zdwojoną siłą, gdyż organizm oczyszczony z toksyn, a następnie dobrze odżywiony będzie mieć o wiele więcej energii.

Zalety diety sokowej

Podsumowując, można powiedzieć, że detoks sokami oczyszczającymi to świetny wstęp i przygotowanie do regularnej diety odchudzającej oraz ćwiczeń fizycznych. Chociaż trwa zaledwie kilka dni, a w jego czasie nie musimy ćwiczyć, nasz organizm ma czas na regenerację i uwolnienie się od toksyn wywołujących szereg nieprzyjemnych objawów. Dlatego warto go przeprowadzić!

Polecane produkty

Polecane posty