Picie soków, a oczyszczanie organizmu - co mają wspólnego?

Picie soków, a oczyszczanie organizmu - co mają wspólnego?

Spis treści


Lato zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że wielu z nas coraz intensywniej zaczyna myśleć o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, by móc z dumą pokazać się na plaży w stroju kąpielowym.

Diet odchudzających czy oczyszczających jest naprawdę bez liku, nie każda jednak jest zdrowa i bezpieczna. W ostatnim czasie dużą furorę robi dieta oczyszczająca na bazie soków, czyli detoks sokowy. Co warto wiedzieć, zanim się do niego przystąpi?

Dieta sokowa

Krok 1: Poznaj różnice pomiędzy sokami!

Przeglądając półki sklepowe z sokami i napojami, można znaleźć naprawdę różne pozycje. Osoby dbające o zdrowie wybierają soki 100%, czyli teoretycznie bez żadnych dodatków. Gdy jednak wczytamy się w skład, w większości z nich pojawia się cukier lub jego zastępca, syrop glukozowo-fruktozowy. Znalezienie naturalnego soku bez żadnych dodatków bywa więc sporym wyzwaniem. Łatwo też pomylić sok z nektarem. Mogłoby się wydawać, że niewiele się od siebie różnią, a nektar też jest zdrowy, jednak tak nie jest.

W nektarze znajduje się zaledwie 25% soku bądź przecieru, a reszta jego składu to woda i cukier. Jeżeli szukamy w markecie soków, które mogłyby pomóc przeprowadzić detoks sokowy, niestety możemy się zawieść.

Dlatego warto zwrócić uwagę na soki oferowane przez naszą markę SPORTFOOD. Co ważne, korzystamy z zupełnie innej, dla wielu nowej i dotąd nieznanej metody uzyskiwania soków z owoców i warzyw.

Chodzi o tłoczenie soków na zimno metodą Coldpress. Dzięki niej uzyskany sok nie traci najważniejszych wartości odżywczych obecnych w owocach, co sprawia, że jest on bardziej pożywny i zdrowy.

Poza tym uzyskane w taki sposób soki są w pełni naturalne – zachowują smak owoców oraz ich naturalną słodycz. Nie ma więc potrzeby dodawania do nich jakichkolwiek barwników, polepszaczy smaku czy cukru. To idealni kandydaci na detoks sokowy!

Wrogowie odchudzania

Krok 2: Poznaj wrogów odchudzania

Detoks sokowy to kuracja polegająca na wypijaniu w ciągu dnia konkretnej ilości soków, które w pełni zaspokajają dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminy i inne odżywcze składniki, a przy tym świetnie oczyszczają organizm z toksyn i wspomagają odchudzanie.

Chyba najtrudniejszą rzeczą w rozpoczęciu detoksu jest pogodzenie się z tym, że w ciągu dnia nic nie możemy jeść. Chociaż nie będzie nam towarzyszyło uczucie głodu, kusić mogą przekąski, od których wręcz uginają się półki sklepowe, czy szybkie jedzenie na mieście.

Podjadanie poza domem to dla wielu osób jeden z największych wrogów odchudzania, niezależnie od stosowanej diety. Dlatego dobrze zawsze mieć przy sobie sok, którym zaspokoimy głód w ciągu dnia.

Krok 3: Wybór kuracji - szybka dieta oczyszczająca!

SPORTFOOD soki oferuje kilka wariantów kuracji oczyszczającej. Są to pakiety 1-dniowe, 3-dniowe, również w pakiecie dla dwojga7-dniowe i 14-dniowe.

W każdym z nich znajdziemy odpowiednią ilość soków i szczegółowe informacje o tym, jak przeprowadzić detoks sokowy.

Dla osób, które przeprowadzają go po raz pierwszy, zalecany jest na początek detoks 1-dniowy, a z czasem czas trwania można wydłużać. Kurację oczyszczającą sokami można zamówić on-line z dostawą do domu z naszego sklepu.

Polecane produkty

Polecane posty