FAQ - Najczęściej zadawane pytania

CO OZNACZA- SOK POZYSKIWANY METODĄ COLDPRESS?

Metoda COLDPRESS pozwala, na pozyskiwanie soku z owoców i warzyw, ziół a nawet nasion, za pomocą prasy tłoczącej. COLD- zimny, PRESS- nacisk. Tłoczenie na zimno- czyli wytwarzanie soku bez udziału wysokiej temperatury pozwalające na zachowanie zacznie większej ilości składników odżywczych we wnętrzu soku.

W JAKI SPOSÓB I JAK DŁUGO MOŻNA PRZECHOWYWAĆ SOKI SPORTFOOD?

Na szczęście nie zbyt długo.. co to oznacza? Naturalność produktu! Soki SPORTFOOD można przechowywać w lodówce przez okres 4-5 dni od momentu dostarczenia.

CO GDY SOK STRACIŁ KOLOR LUB ROZWARSTWIŁ SIĘ?

To normalna reakcja zachodząca w każdej naturalnej cieczy. Gdy Twój sok się rozwarstwi lub na jego dnie osiądzie osad- nie przejmuj się! Wstrząśnij go przed wypiciem i ciesz się naturalnie pysznym smakiem!

CO TO JEST DETOX SOKOWY ORGANIZMU?

Nic innego jak usuwanie z niego zbędnych toksyn. Toksyny, są to związki, które nie służą zdrowiu, a nasz organizm musi każdego dnia pozbyć się ich, aby prawidłowo funkcjonować. Są to wszelkiego rodzaju związki chemiczne zawarte w naszym jedzeniu, w spalinach samochodowych, używkach, są to też metale ciężkie w naszej wodzie. Zalegające latami w układzie pokarmowym, powodując jego osłabienie.

CZY SCHUDNĘ NA DIECIE SOKOWEJ SPORTFOOD?

Tak! Dlaczego? W tkance tłuszczowej naszego organizmu uwięzione są bardzo duże ilości toksyn. Dzięki oczyszczeniu zostaną one uwolnione do krwi, a następnie stopniowo wydalone. Oczywiście to, czy utrzymasz efekt spadku wagi po zakończonym detoxie sokowym jest w dużej mierze zależy od tego czy po zakończonej kuracji zmienisz swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Kuracja niech będzie początkiem dobrej zmiany!

ILE DNI POWINNAM BYĆ NA DIECEI SOKOWEJ JEŚLI TO MÓJ PIERWSZY RAZ?

Jeśli chcesz podjąć wyzwanie diety sokowej pierwszy raz, przede wszystkim słuchaj swojego ciała. 3 do 5 dni to optymalny czas diety dla każdego zdrowego człowieka. Jeśli czujesz się na siłach, prowadzisz zdrowy tryb życia, nic nie stoi na przeszkodzie by zdecydować się na więcej dni bez konieczności zaczynania od diety jednodniowej.

CZY POD CZAS DIETY SOKOWEJ MOGĘ SPOŻYWAĆ INNE POSIŁKI?

Dieta sokowa SPORTFOOD polega jedynie na piciu soków:) Postaraj się zachować tą zasadę. Pierwszego dnia możesz odczuwać większy głód ale już drugiego wszystko się unormuje a Ty poczujesz zastrzyk energii. Oczywiście Twoje samopoczucie jest najważniejsze. W przypadku kryzysu możesz sięgnąć po plasterek zielonego ogórka, lub warzywa zawierające dużą ilość wody.

CZY WARSZE SOKI SĄ SŁODZONE?

Absolutnie NIE! Cała słodycz naszych napojów pochodzi tylko i wyłącznie z natury.

CZY MOGĘ PIĆ SOKI SPORTFOOD GDY JESTEM W CIĄŻY?

Nasze soki i programy dietetyczne przeznaczone są dla wszystkich osób zdrowych. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią picie soków dostarczy Ci wielu cennych szybko wchłaniających się witamin i mikroelementów. Traktuj je jako dodatek w codziennym odżywianiu. Jeśli zastanawiasz się nad dietą sokową skontaktuj się z lekarzem by dowiedzieć się czy na tym etapie dieta sokowa jest dla Ciebie.

CZY WASZE SOKI ZAWIERAJĄ GLUTEN?

Nasz produkt jest bezglutenowy.

KIEDY DOSTANĘ ZAMÓWIONĄ DIETĘ?

Realizujemy Twoje zamówienie drugiego dnia roboczego od wpłynięcia zapłaty za wybrany sok lub dietę! Przy każdym zamówieniu znajduje się kalendarz dostaw - należy zaznaczyć termin preferowanej dostawy.

CZY MOGĘ ZAMÓWIĆ SOKI I DIETY SPORTFOOD W DOWOLNE MIEJSCE NA TERENIE POLSKI?

TAK! Realizujemy zamówienia w całej Polsce!

JAK TO MOŻLIWE, ŻE NATURALNE SOKI ZACHOWUJĄ ŚWIEŻOŚĆ PODCZAS PRZESYŁKI?

To zasługa naszego wkładu chłodzącego i termoizolacyjnego opakowania. Soki trafiają do Ciebie świeże, chłodne i gotowe do spożycia. Pamiętaj jednak by zaraz po odebraniu przesyłki umieścić je w lodówce.

LEPIEJ ZAMÓWIĆ DIETĘ DO DOMU CZY DO PRACY?

Z uwagi na to, że nie możemy podać dokładnej godziny dostarczenia przesyłki, najbezpieczniej będzie zamówić ją w miejsce, gdzie przebywasz przez większą część dnia. Jeśli jesteś cały dzień w pracy – zamów tam przesyłkę lub upewnij się, że ktoś może ją odebrać w innym miejscu.